Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu, kişinin yaşamının herhangi bir alanında bulunduğu noktadan, ulaşmak istediği “daha ileri” bir noktaya gitmesini destekleyen bir süreçtir. Bu süreçte kişi kendi doğasını ve tam olarak ne istediğini anlar, kendi hayatındaki gelişim fırsatlarını keşfeder, değişimin doğasını anlar ve kendi yaşamını değiştirir.

Yaşam Koçluğu, kişiye kendi yaşamına dışarıdan bakmak, içsel doğasını gözlemlemek, anlamak, kendini keşfetmek ve böylece potansiyelini en üst düzeyde kullanabilmek için gerçek bir fırsat sunar. Yaşam Koçluğu sayesinde, kişi hayatında tatmin ve denge bulur.

Her zaman her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Yaşam, olaylar ve ilişkiler ağı ile bize bazı deneyimler yaşatır. Bu deneyimlerin içinde hayatın çözmemizi istediği şifreler vardır. İnsanlar, olaylar ve durumlar, yeniden değerlendirilmeyi bekler. Hatta çoğu zaman düşünce ve duygularımızı, verdiğimiz tepkilerimizi ve onların sonuçlarını değerlendirmek, hatalarımızı görebilmek, bizi ileri taşıyabilir. Bu, geçmişte yaşanmış deneyimler için söz konusudur. Peki, geleceği şimdiden öngörerek organize etmek bize neler kazandırır? Çok ama çok şey… İşte yaşam koçluğu, geleceğin şimdiden inşaasıdır.

Geçmişten bağımsız olarak kendimizi anlamak, geleceğe yön vermek yaşam koçluğunun çıkış noktasıdır. Yaşam Koçu, kişinin kendini en iyiye taşıyacak bütün kaynaklara sahip olduğunu, hayatında ulaşmak istediği bütün cevaplara sahip olduğunu peşinen kabul eder. Bütün mesele, içerdeki bu gücü uyandırmak ve sahip olunan potansiyelin tümünü hayata kazandırmaktır.

Kimler Yaşam Koçuna Gelir?

  • Ne istediğini, hedefini bulmak isteyenler
  • Hedefi olup, başarılı bir sonuç almak isteyenler
  • Başarısını daha ileri taşımak isteyenler
  • Bir sorunu çözmek isteyenler
  • Yaşamında önemli bir karar arifesinde olanlar
  • İçlerindeki enerjiyi, potansiyeli ortaya çıkarmak isteyenler
  • Daha doyumlu bir yaşam isteyenler